Archiwa: Propozycje

Post Type Description

Dinar Sulejmana Wspaniałego i inne tajemnice – animacja

OPIS

Tajemnicze piwnice pamiętające czasy starej fary to przestrzeń, w której można rozwiązać niejedną zagadkę. Zapraszamy do zmierzenia się z sekretem wewnątrz i na zewnątrz. Propozycja doskonała np. na przyjęcie urodzinowe.

Niedawne wykopaliska na placu Kolegiackim to okazja, jaka nie trafia się na co dzień. Mimo trudności mozolnego odkrywania kolejnych warstw ziemi odkrywcy historii nie tracili pogody ducha. Cierpliwość została wynagrodzona i odkryto m.in. znalezisko, jakiego nikt się nie spodziewał – złotą monetę, pochodzącą z Imperium Osmańskiego z wizerunkiem samego Sulejmana Wspaniałego. Jak ten numizmat znalazł się na poznańskim placu? Czy to jakiś daleki kupiec przywiódł go tutaj, a następnie zgubił? A być może, ktoś specjalnie go tu zostawił? Czyżby był to Karol Alberti, który przed laty uwiecznił ruiny starej kolegiaty niegdyś znajdującej się na ówczesnym placu Kolegiackim? Czy to możliwe, żeby ta moneta stanowiła jedynie zaproszenie do podróży w głąb historii?

Postanawiacie ruszyć śladami z przeszłości, poprzez uliczki Poznania, wnet odkrywając powiązania i kolejne poszlaki. Okazuje się jednak, że do rozwiązania zagadki będzie potrzebna nie tylko odwaga, ale i spryt. Na swojej drodze spotykacie bowiem łamigłówki i problemy. Na szczęście otrzymujecie nieoczekiwaną pomoc od pewnych tajemniczych postaci. Czy dacie radę dotrzeć do prawdy?

To oferta animacji, która łączy w sobie zadania wykonywane na otwartej przestrzeni, jak i w podziemiach probostwa farnego. Na uczestników czeka szereg zadań oraz odkrywanie kolejnych wskazówek, potrzebnych do otwarcia pewnych mistycznych drzwi. Za nimi czają się następne wyzwania, po wykonaniu których dotrą oni do największej tajemnicy – skarbu. To doskonała propozycja jako element przyjęcia urodzinowego.

INFORMACJE PRAKTYCZNE

  • Główna część animacji odbywa się się w lokalu Tajemnica Fary przy ul. Klasztornej 11. Limit osób jednocześnie przebywających w podziemiach to 19 osób.
  • Zawartość skrzyni zależy od ustaleń.

Zapytaj o ofertę wybierając termin w kalendarzu poniżej lub zadaj pytanie przez formularz kontaktowy.

 

lipiec 2024
pon.
wt.
śr.
czw.
pt.
sob.
niedz.
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
1
2
3
4
MINIMALNY WIEK

Od 8 r.ż.

ŚREDNI CZAS

1,5 godziny

WIELKOŚĆ GRUPY

Do 12 osób

CENA

Od 350 zł za grupę

NAGRODY

Wg. ustaleń